Zadbaj o siebie w najlepszy możliwy sposób

Dopasuj kosmetyki do swoich potrzeb

Każda kobieta jest inna. Każda cera i każde włosy mają swoje potrzeby i wymagają troski oraz uwagi od swojej właścicielki. Skórę zazwyczaj dzielmy na suchą, problematyczną, naczynkową, mieszaną i tłustą. Włosy natomiast mogą być cienkie, farbowane, zniszczone, łamliwe, rozdwojone, przetłuszczające się lub z łupieżem. Wybierając się do drogerii na zakupy, staraj się wybierać produkty dedykowane twojemu typowi cery i włosów. Dzięki temu zwiększasz szansę na to, że będą ci się sprawdzać. Dobrze również, żebyś stawiała na kosmetyki naturalne, które nie będą zawierały barwników, substancji zapachowych, silikonów i konserwantów. Takie sztuczne dodatki mogą podrażniać, wywoływać reakcje alergiczne, a także obciążać włosy oraz zapychać pory.

Pozwól się rozpieszczać

Kosmetyki naturalne potrafią pięknie pachnieć i być bardzo przyjemne w używaniu. Znajdź produkty, które będą pielęgnowały w delikatny i bezpieczny sposób, jednocześnie spełniając twoje oczekiwania odnoście wyglądu i zapachu. Nie musisz się ograniczać do minimum. Pozwól sobie na zakup olejków do kąpieli, naturalnych świec zapachowych, masek do ciała i włosów, maseczek do twarzy, peelingów, balsamów i maseł do ciała. Postaw również na delikatne mgiełki, które otulą cię przyjemnym, świeżym zapachem. Pamiętaj również o nawilżeniu. Skóry oraz włosów. Odwdzięczą ci się wówczas miękkością, gładkością i pięknym wyglądem.

Znajdź przynajmniej godzinę, tylko dla siebie 

Pielęgnacja to doskonały moment na relaks, odprężenie i zapomnienie o codziennych obowiązkach. Raz w tygodniu zarezerwuj sobie godzinę tylko dla siebie. Kosmetyki naturalne umożliwią ci zadbanie o siebie w przyjemny i skuteczny sposób. Możesz wziąć długą kąpiel z aromatycznymi i odżywczymi olejkami, jednocześnie czytając książkę lub słuchając ulubionej muzyki. Zrób sobie maseczkę i obejrzyj jakiś ciekawy film lub odcinek ulubionego serialu. Możesz również przeczytać ciekawy artykuł lub odwiedzić jakiś inspirujący blog. A może masz ochotę na drzemkę lub rozmowę z przyjaciółką? Postaraj się odpocząć od social mediów. Są one obecne przez większość naszego dnia, dlatego przez tę godzinę, która ma być czasem na twój relaks, unikaj facebooka, instagrama i innych portali społecznościowych. Po zmyciu maseczek nie zapomnij o balsamie lub maśle do ciała. Możesz również użyć jakiegoś kosmetyku ujędrniającego. Następnie poświęć trochę czasu swoim paznokciom, zarówno tym u rąk, jak i u stóp. Na koniec zastanów się nad tym, co dobrego działo się w tym tygodniu. Pielęgnowanie w sobie wdzięczności poprawia samopoczucie i uczy doceniania pozytywnych wydarzeń.