Olej kokosowy nierafinowany – czy warto się nim zainteresować?

Olej kokosowy zyskał w ostatnich latach niezwykłą popularność ze względu na swoją wszechstronność zastosowania i dobroczynne właściwości – nie tylko kuchenne, lecz także kosmetyczne i zdrowotne.

Olej kokosowy – rafinowany czy nierafinowany?

Olej olejowi nierówny, nie inaczej wygląda sprawa w przypadku oleju kokosowego. To, jaki olej zdecydujemy się kupić zależy przede wszystkim od naszych preferencji oraz przeznaczenia. Olej kokosowy nierafinowany w porównaniu do oleju kokosowego rafinowanego charakteryzuje się delikatnym, orzechowym zapachem, idealnie nadaje się zarówno jako dodatek do potraw słodkich oraz wytrawnych. Na korzyść oleju kokosowego rafinowanego przemawia przede wszystkim cena, nie zawiera on jednak tylu cennych składników odżywczych i substancji mineralnych co jego poprzednik, ponieważ został poddany działaniu wysokiej temperatury. Może być natomiast używany zarówno do gotowania jak i pieczenia. Olej kokosowy nierafinowany choć droższy, jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych czy antyoksydantów – tutaj uwaga, nierafinowany olej nie nadaje się do wykorzystywania w wysokich temperaturach. Czytelników zainteresuje pewnie fakt, że nierafinowany olej z kokosa ma właściwości antybakteryjne.

Olej kokosowy – zastosowanie tylko w kuchni?

Zarówno olej kokosowy rafinowany, jak i olej kokosowy nierafinowany może być stosowany również w celach kosmetycznych. Jeśli nie przepadamy za tradycyjną pastą do zębów, z powodzeniem możemy zastąpić ją zwykłym olejem kokosowym, który działa nie tylko antybakteryjnie, lecz także delikatnie wybiela zęby w całkowicie bezpieczny i bezinwazyjny sposób. Być może narzekasz na suchą skórę, skłonną do alergii? W tym przypadku olej kokosowy również znajdzie zastosowanie w Twojej kosmetyczce, ponieważ dogłębnie ją nawilża – najlepiej jednak stosować go na noc (na twarz lub całe ciało). Kokosowy olej z powodzeniem pielęgnuje suche, zniszczone i łamliwe włosy – użyj go zaraz po myciu, a w krótkim czasie zauważysz różnicę.

Jak wybrać olej kokosowy dobrej jakości?

Jak wspominaliśmy na samym początku – olej olejowi nierówny, zanim zdecydujemy się na jego zakup, upewnijmy się, że nie zawiera on w składzie żadnych dodatkowych składników, dobrej jakości olej to 100% surowca. Czego jeszcze powinniśmy się wystrzegać? Przede wszystkim stabilizatorów, substancji konserwujących, domieszek innych olejów, sztucznych aromatów. Producenci niektórych olejów decydują się czasami na ich… perfumowanie, co oczywiście nie jest w naszym przypadku pożądane. Dobrej jakości olej kokosowy posiada certyfikat, którego powinniśmy szukać na etykiecie z nadrukiem.